راهنمای خرید فایل روتاری M3

راهنمای خرید فایل روتاری M3

در دهه های گذشته، ترمیم و درمان کانال های ریشه دندان دارای پیشرفت چشم گیری بوده است. امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی طراحی های گوناگون در درمان ریشه دندان انجام شده است که تاثیرات مثبتی به همراه داشته در این روش های جدید درمانی، دندانپزشک امکان این را دارد که با استفاده از این تجهیزات ویژه در کمترین زمان به نتیجه بهتری رسیده و در نتیجه سبب افزایش رضایت مندی بیماران خواهد شد.

فایل های روتاری یکی از کاربردی ترین و مهم ترین تجهیزات دندانپزشکی اندودنتیکس هستند. از این رو ما قصد داریم در مقاله راهنمای خرید فایل روتاری M3 در خرید فایل روتاری و همچنین فایل روتاری M3 که یکی از تجهیزات مهم و مواد مورد استفاده در دندان پزشکی می باشد کمک کنیم.

 

فایل روتاری چیست؟

فایل روتاری جزو ابزارهای اندو هستند که بسیار انعطاف پذیرند چرا که جنس آن ها از نیکل تیتانیومی است به طوری که برخی از مدل های این فایل روتاری قابلیت چرخش 500 دور در دقیقه را دارند. به طور کلی باید بگوییم که این فایل ها استوانه ای شبیه است که نوک مخروطی شکل دارند که سبب میشود به جای حرکت رفت و برگشتی حرکت چرخشی به خود بگیرد. اندازه و ابعاد این فایل های روتاری به نوع دندان و اندازه خرابی آن بستگی دارد.

اصولا این فایل به صورت یکبار مصرف استفاده میشوند. اما اگر لازم باشد برای یک فرد بیش از یکبار استفاده شود حتما باید خمیدگی هایی که در درمان قبل استفاده شده صاف شود سپس قابل استفاده میباشد. استفاده بیش از حد از این فایل ها سبب شکستگی فایل در حین درمان و در داخل کانال های دندان میشود. فایل های روتاری با توجه به عملکرد و ویژگی هایشان به انواع مختلفی دسته بندی میشوند که فایل های روتاری M3 از معروف ترین فایل روتاری ها میباشند.

راهنمای خرید فایل روتاری M3

آشنایی با انواع فایل روتاری و کاربردهای آن

 

 فایل روتاری M3 چیست:

یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین فایل های روتاری در بازار تجهیزات دندانپزشکی است. این فایل ساخت کشور چین می باشد به همین دلیل در ابتدای ورود به بازار تجهیزات دندان پزشکی، به دلیل وجود برندهای مطرح مانند Race و VDW و Dentsply maillefer، مورد استقبال قرار نگرفت. از جهت دیگر به دلیل احتمال شکستن فایل های روتاری ساخت چین در کانال دندان، ریسک استفاده از آن ها پذیرفته نمی شد.

اما با توجه به افزایش قیمت و سیاست شرکت های سازنده، برخی از دندان پزشکان ترجیح دادند از فایل روتاری M3 استفاده کنند. اما نتیجه حاصل از استفاده نمودن این فایل ها، شگفت انگیز بود. قیمت بسیار پایین این فایل ها نسبت به برندهای مشهور و مقاومت بالای آن در برابر شکستن در مقابل سایر برندها، موجب محبوبیت فایل روتاری M3 شد. از طرفی این فایل ها می توانند به خوبی و با کیفیت بالا کانال دندان را پاکسازی نمایند. با هر فایل روتاری M3 می تواند حدود 15 تا 20 کانال را به طور کامل و بدون شکستن فایل ها، پاکسازی نمود.

به جرات می توان گفت که تا بحال هیچ کدام از فایل های روتاری نتوانسته اند، مانند فایل روتاری M3 به سرعت در بازار تجهیزات دندانپزشکی مشهور و محبوب شوند. از ویژگی های مثبت این فایل های روتاری می توان به وجود پرک روتاری در بسته های عرضه شده آن ها اشاره نمود.

این پرک ها توسط کمپانی FKG و فایل های ریس تهیه شده است. همچنین Control Memory بودن این فایل ها موجب محبوبیت بیشتر آن ها شده است. به همین دلیل هنگام عصب کشی می توان از این فایل ها استفاده نمود. تمیز کردن فوق العاده کانال دندان توسط این فایل ها می تواند منجر به عمر و دوام بیشتر مواد اندو در دندان بیمار نیز شود.

 

کاربرد فایل روتاری M3 در دندان پزشکی:

فایل روتاری M3 در دندانپزشکی کاربرد های فراوانی در درمان و ترمیم ریشه دندان دارد از جمله مهم ترین کاربردهای این فایل روتاری عبارتند از:

 • استفاده از فایل روتاری M3 در کانال های مرطوب دندانی جهت جلوگیری از شکاف و ترک در درمان ریشه دندان. (باید دقت داشته باشید که در هنگام استفاده از فایل های روتاری حتما باید کانال دندان مرطوب باشد چرا که خشک بودن آن محیط سبب شکسته شدن  فایل روتاری M3 میشود).
 • به وسیله فایل روتاری M3 میتوان قسمت های آسیب دیده و پوسیده در عمق کانال دندان ها را تمیز و ضد عفونی کنید.
 • استفاده از این فایل روتاری سبب سرعت قابل توجهی در درمان ریشه های دندان که دارای کانال های کیست دار هستند میشود.
 • به کمک فایل روتاری M3 سرعت بخشیدن و بالا بردن کیفیت در درمان ریشه دندان با کانال های انحنا دار و عمیق خواهید شد.
 • این ابزار قابلیت ترمیم مواد پرکننده در داخل حفره های دندانی و جاهای خالی دندان را دارد.
 • به وسیله این ابزار میتوان به ریشه کانال های آسیب دیده فرم دهی و شکل بدهید.

راهنمای خرید فایل روتاری M3

 

انواع فایل روتاری M3 و ویژگی آن:

 • فایل روتاری M3-PRO GOLD 2017:

به دلیل سیستم طراحی فوق العاده، فایل روتاری M3 Pro Gold دقت و قدرت برش بسیاری بالایی دارد. این فایل روتاری از لحاظ قدرت پاک کنندگی عملکرد بسیار خوبی نسبت به سایر فایل روتاری ها نیزدارد. هر فایل روتاری M3-PRO GOLD 2017 بطور متوسط 15 الی 20 کانال را میتواند بدون شکستن پاکسازی کند. همچنین از ویژگی های بارز این مدل از فایل روتاری M3 میتوانیم به نوک غیر برنده و گرد آن اشاره کنیم که می تواند به راحتی مسیر داخلی کانال را پیدا کرده و پاکسازی دبری نماید.

 • فایل دستی K طول 25-M3:

از این فایل دستی K طول 25-M3 جهت پاکسازی و شکل دهی کانال ریشه دندان و درمان آن استفاده می‌شود. برای جلوگیری از لغزش ابزار، دسته شیار‌دار آن را به صورت طراحی ارگونومیک در نظرگرفته شده است و همچنین کدگذاری رنگی بر اساس استاندارد iso میباشد.

فایل دستی K طول 25-M3 دارای لبه تیز با سطح صیقلی می‌باشد و از یک مفتول پیچ خورده با سطح مقطع متقارن مربعی و مثلثی شکل تشکیل شده است که سبب مقاومت بیشتر و برندگی کمتر از سایر فایل ها دارد. این فایل روتاری در سایز‌های 10، 15، 20، 25، 30، 35، 40، 45، 50، 55، 60، 70، 80، Ass 15-40 ،Ass 45-80 و در بسته‌بندی 6 عددی تولید و به بازار تجیهزات دندادن پزشکی عرضه میشود.

 • فایل روتاری رسیپروک M3-L BLUE 2017:

فایل روتاری رسیپروک M3-L BLUE 2017 دارای مقاومت بالا در برابر شکست و قدرت برش بسیار بالایی دارد. همچنین این فایل روتاری برند M3 دارای طراحی ویژه مولتی تیپر است. فایل روتاری رسیپروک M3-L BLUE 2017 گزینه ای مناسب جهت شکل دهی و آماده سازی در درمان اندو در دندان پزشکی است.

دقت داشته باشید که این فایل روتاری قابل استفاده به همراه موتور و میکروموتورهای اندو با قابلیت عملکرد رسپروک نیز میباشد. بسته بندی فایل روتاری رسیپروک M3-L BLUE 2017 شامل سه عدد فایل اسورت سایز 15 با تقارب 6 – سایز 20 با تقارب 7 -و سایز 25 با تقارب 8 است.

 • فایل روتاری اطفال M3-IMMATURAL:

فایل روتاری اطفال M3-IMMATURAL گزینه ای مناسب برای انواع کانال‌ها است. همچنین این مدل از فایل های روتاری M3 جهت پالپکتومی اطفال و قابلیت کار با انواع دستگاه‌های روتاری نیز را دارد. از ویژگی های این ابزار میتوانیم به انعطاف‌پذیری بسیار بالا، مقاومت بسیار بالا در برابر شکست و قابلیت برش بالا اشاره کنیم. حداکثر گشتاور (تورک) 1.5 نیوتن بر سانتی‌متر و سرعت چرخشی قابل تنظیم آن تا 350 دور در دقیقه می‌باشد. فایل روتاری اطفال برند M3 دارای طول 16 میلی‌متر در بسته‌بندی 6 عددی به فروش میرسد.

 • فایل روتاری درمان مجدد M3-RT:

M3-RT برای درمان دوباره ریشه و خارج سازی مواد پرکردنی موجود در کانال مثل گوتا پرکا و یا مواد رزینی و آبچوراتورها استفاده می گردد. فایل روتاری درمان مجدد M3-RT در سایز های گوناگون از جمله :

 1. D1 با سایز 30، تقارب 9% و طول 16 میلی متر دارای سر فعال و برنده بوده و برای قسمت ابتدایی و مستقیم کانال (1/2 کرونال) استفاده می شود.
 2. D2 با سایز 25، تقارب 8% و طول 18 میلی متر برای قسمت میانی کانال (1/3 مدیال) استفاده می شود.
 3. D3 با سایز 20، تقارب 7% و طول 22 میلی متر برای قسمت انتهایی کانال  (1/3 اپیکال) استفاده می شود.
 • فایل روتاری گلاید پث M3- PATH:

فایل روتاری گلاید پث M3- PATH قابل استفاده جهت پاکسازی 15 الی 20 کانال ریشه دندان است این فایل روتاری مانند سایر فایل روتاری های M3 حاوی پرک میباشد. از ویژگی های این فایل روتاری میتوانیم به  Control Memory اشاره کنیم همچنین از مقاومت بالا در برابر شکستگی برخوردار است. به علاوه  این محصول دارای انعطاف پذیری بالا و اپر ضد پیچشی و قابلیت برش بالا داخل کانال ریشه دندان را دارد.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

شانزده − دو =

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

شماره تماس:  66848023-021 -09052915100             آدرس ایمیل: [email protected]

راستین هسته سلامت
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0